VETERİNER HEKİMLERİN AŞILAMA ÜCRETLERİ HAKKINDA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI DR. AHMET EŞREF FAKIBABA İLE GÖRÜŞÜLDÜ.
02.10.2017

VETERİNER HEKİMLERİN AŞILAMA ÜCRETLERİ HAKKINDA

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI DR. AHMET EŞREF FAKIBABA İLE GÖRÜŞÜLDÜ.

24.09.2017 tarihinde Basına yansıyan bıçak parası ile veteriner hekimlerin aşılama ücretlerinin kıyaslanması haberinden sonra.25.09.2017 tarihinde Sayın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ile TVHB Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET Bakanlık makamında Bakanlık bürokratlarının da katıldığı Bir görüşme gerçekleştirilmiştir.

Sayın Bakanımız O toplantıda bıçak parasını kendi mesleği olan cerrahlıkta bir dönem yasal olmayan uygulamadan örnek verdiğini şu anda sağlık bakanlığı bunu performans kriterine göre yasal hale getiren bir çalışma ile çözdüğünü aşı parasının da üreticiden değil kamu bütçesinden karşılanması konusunda çalışma yapılması için talimat verdiğini üreticiden alınan bu küçük ücretlerin hekimlik onuruna yakışmayacağını dile getirmiştir.15 Kasım 2017 tarihine kadar eski uygulamanın devam etmesi ve yeni düzenleme ile bu ücretlerin kamu kaynaklarından karşılanması konusunda talimat vermiştir.

Diğer yandan ülke hayvancılığının sorunları çözüm önerileri konusunda meslek örgütümüzle birlikte çalışacağı ve gündeme getirilen veteriner hekim ve diğer yardımcı sağlık personelinin fiili hizmet ve diğer özlük haklarımızın iyileştirilmesi konusuna sahip çıkacağını belirtmişlerdir. Bu vesile ile Sayın Bakanımıza sıcak ve samimi davranışlarından dolayı Teşekkür ediyoruz.