TVHB MERKEZ KONSEYİNİN KAYSERİ ZİYARETİ
04.02.2019

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Kayseri İlinde 02/03 Şubat 2019 tarihleri arasında bir dizi ziyaret ve açılış programlarına katıldı.

Program çerçevesinde; 02 Şubat 2019 tarihinde Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi      Başkanı Ali EROĞLU, 2.Başkan Muhlis ATAY ve Genel Sekreter H. Haluk AŞKAROĞLU Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanlığını ziyaret etmiş ve aynı gün Kayseri de serbest ve kamuda görev yapan Veteriner Hekimlerin katılımı ile Veteriner Hekimlik eğitimi ve Veteriner Hekimlerin sahada yaşadığı sıkıntılar konusunda bir istişare toplantısı yapılmıştır. Toplantıya Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Abdullah İNCİ, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Sayın Sami YILMAZ ve Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Ali Cesur ONMAZ katılmıştır.

Aynı gün akşam ise Merkez Konseyi Başkanı Sayın Ali EROĞLU Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Abdullah İNCİ ile birlikte Kayseri tv1 televizyon kanalında Sayın Doç.Dr. Ali Cesur ONMAZ’ın Akademik Bakış adlı programında canlı yayın konuğu olmuştur.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ziyaretlerin 2. Gününde Merkez Konseyi Başkanı Sayın Ali EROĞLU merkezi Kayseri de bulunan Türk Veteriner Jinekoloji Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Murat FINDIK’ın davetlisi olarak dernek binasının açılışını yapmıştır. Açılış kapsamında yapılan konuşmalarda Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Başkanı Sayın Prof. Dr. Murat FINDIK Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyinin Ülkemizde mesleklerini icra eden bütün Veteriner Hekimleri temsil ettiğini belirterek bu çerçevede Merkez Konseyinin çok önemli bir görev yürüttüğünü bu süreçte Türk Veteriner Jinekoloji Derneği olarak her zaman üzerimize düşen görevi ve desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Merkez Konseyi Başkanı Sayın Ali EROĞLU’da açılış konuşmasında;   Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyinin Veteriner Hekimler arasında mesleki deontoloji ve dayanışmayı korumak, Veteriner Hekimliğin kamu ve kişi yararına uygulanıp gelişmesini sağlamak ve meslek mensuplarının hak ve yararlarını koruma amacı ile kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip bir kamu kurumu olduğunu vurgulayarak bu çerçevede; Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın geleceğine olumlu katkılar sağlayacak tüm faaliyet ve organizasyonları destekleyeceklerini ifade ederek bu kapsamda Türk Veteriner Jinekoloji Derneğinin de Veteriner Hekimlik mesleğinin icrasına yönelik önemli çalışmalar yapacağından emin olduğunu ifade ederek başarılar diledi.