TVHB Merkez Konseyi’ne Bağlı Odaların Seçimleri Devam Ediyor
21.09.2018

TVHB Merkez Konseyi’ne Bağlı Odaların Seçimleri Devam Ediyor

Türk Veteriner Hekimler Birliği’ne bağlı Odaların 2018-2020 yılları arasındaki yönetim kurulu, denetim kurulu, haysiyet divanı ve büyük kongre delegelerinin belirleneceği seçim süreci devam ediyor.

Ülkemiz Veteriner Hekimlerinin en üst düzeyde temsil edilebilmesi için 1954 yılında kurulan Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi’ne bağlı 56 ildeki Bölge ve İl Odalarının 2018 -2020 yılları arasındaki yönetim, denetim, haysiyet ve büyük kongre delegelerinin belirlendiği seçim sürecinde yaklaşık 23 000 Veteriner Hekim oy kullanmaktadır.

Eylül ayının ilk haftasında başlayan süreç yaklaşık 1 ay devam etmektedir. Ayrıca Kasım ayı içerisinde yapılması hedeflenen 48.Büyük Kongrede oy kullanma hakkına sahip olacak 400 delegede bu takvimde belirlenmiş olacaktır.

Konsey Başkanımız Talat Gözet ’in seçimler nedeni ile yayınladığı mesaj;

Bölge ve İl odalarının yönetimlerinin belirlediği günler içinde gerçekleşen seçim süreçlerinde oy kullanmaya katılan –katılmayan tüm Veteriner Hekimlerimize teşekkür ediyorum. Mesleğin kamu oyu nezdinde temsil edildiği oda ve temsilciliklerimizin gerek fiziki gerek ise işlev olarak daha iyi noktalara gelmesi için çaba sarf eden kişi ve kurumlar ada ayrıca teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar gerçekleşen seçimlerde göreve gelen tüm oda yönetim kurulu, denetim kurulu, haysiyet büyük kongre delegelerini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Henüz gerçekleşmemiş bölge ve il odası seçimlerinde yönetimde yer almak için yarışan tüm adaylar ada başarılar diliyorum.