Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Akif Özkaldı ve M. Hadi Tunç’u Ziyaret Ettik
02.10.2018

Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Akif Özkaldı ve M. Hadi Tunç’u Ziyaret Ettik

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılıkları görevine atanan Akif Özkaldı ve Mehmet Hadi Tunç’u geride bıraktığımız hafta içinde ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Konsey Başkanımız Talat Gözet ve konsey üyelerimizin de katıldığı ziyarette, Bakan Yardımcılarımızla mesleğimize ve sorunlarımıza ilişkin istişarelerde bulunduk.

Yeni dönemde birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağımız Bakan Yardımcılarımızı Konsey Merkezimize ziyaret için davet ettik. Ayrıca gittikleri illerde odalarımızı ve teşkilat üyelerimizi ziyaret etmelerini önerdik. İki Bakan yardımcımıza da Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi olarak hazırladığımız sunumları gerçekleştirdik.

Sayın Bakan Yardımcılarımız Akif Özkaldı ve Mehmet Hadi Tunç da ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek, “Veteriner hekimlerin Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki öneminin farkındayız. Sizlerin Bakanlık bünyesinde daha fazla söz sahibi olabilmeniz için çalışacağız. Yeni dönemde sizlerle birlikte hareket etmek bizleri memnun edecektir” dediler.

Konsey Başkanımız Talat Gözet, Türk Veteriner Hekimler Birliği olarak görevleri boyunca her iki Bakan Yardımcısının da yanında olacaklarını ifade etti. Gözet, “Teşkilatımızın sorunları büyük fakat çözülemez değil. Sorunlarımızın çözümünde sizlerin de bizlerin yanında olacağına inanıyorum. Ülke hayvancılığına, insan sağılığına yönelik çalışmalar yapan veteriner hekimlerimiz bakanlık bünyesinde daha çok söz sahibi olmalıdırlar. Bizlerin güçlü olması demek, ülkemiz insanının sağlıklı gıdaya ulaşması, aynı zamanda hayvan hastalıklarında mücadelede başarılı olmak demektir” dedi.