Süt Sığır İşletmelerinde Sürü Sağlığı ve Yönetimi Kongresi
21.03.2014

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından 22-25 Mayıs 2014 tairihlerinde Kuzey Kıbrıs'ta "Uluslararası Süt Sığırı İşletmelerinde Sürü Sağlığı ve Yönetimi" kongresi gerçekleştiriliyor.

Tüm Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'tan akademisyenlerin, büyük çüftlik hekimlerinin ve  serbest çalışan hekimlerin katılacağı bir organizasyon olan kongremizde Türkiyenin birçok Üniversitesinden ve Amerika, İspanya ve Avusturya'dan alanında uzman konuşmacılar yer alacaktır.

Kongre Tubitak tarafından uluslarası kongre olarak kabul edilmiş olup katılımcılar  bu alanda TUBİTAK 2224 yurt dışı bilimsel etkinliklere katılma desteği programına başvuru yapabileceklerdir.

Ayrıca kongreye katılan bildiriler için akademik yarışma düzenlenecektir. Bu kapsamda  "Yakın Doğu Üniversitesi Prestij Ödülü" "En iyi Sözlü Sunum Ödülü" ve "En İyi Poster Ödülü" kategorilerinden seçilecek bildirilere "I-pad Tablet" hediye edilecektir.

Kongrede indirimli kayıt ve konaklama fiyatlarından yararlanabilmek için son tarih 28 Mart 2014 şeklinde uzatılmıştır.

Son bildiri gönderim tarihi ise 1 Nisan 2014 olarak belirlenmiştir. Sürü Sağlığı ve Yönetimi ile ilgili tüm alanlardan bildiri kabul edilecektir.

Diğer tüm ayrıntılar, kayıt ve konaklama işlemleri için kongre web sitesi: http://ssy2014.neu.edu.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

Organizasyon Komitesi Adına

Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene

Dekan Yardımcısı

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi

Tel: 0392 675 10 00 / 3028

Gsm: 0533 855 98 65

Kongre Web Sitemiz: http://ssy2014.neu.edu.tr/