ŞANLIURFA İLİNDE YAPILAN BÖLGESEL RİSKLERİN KADEMELİ AZALTILMASINA DAYALI ŞAP HASTALIĞININ KONTROL VE ERADİKASYON EYLEM PLANI TOPLANTISINA KATILDIK
13.02.2017

ŞANLIURFA İLİNDE YAPILAN BÖLGESEL RİSKLERİN KADEMELİ AZALTILMASINA DAYALI ŞAP HASTALIĞININ KONTROL VE ERADİKASYON EYLEM PLANI TOPLANTISINA KATILDIK

Bakanlık hazırladığı yeni eylem planıyla Trakya'yı "aşısız hastalıktan ari bölge" konumuna taşıdıktan sonra Orta/Batı Karadeniz, Güney Marmara, Ege, İç Anadolu, Orta/ Batı Akdeniz de "aşılı hastalıktan arı bölge "statüsüne kavuşturacak.

Şanlıurfa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün organize ettiği ve ülke genelinde 09 Şubat 2017 tarihinde 5.incisi yapılan toplantı; GAP Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Veli Gülyaz, Daire başkanı Özkan Türkyılmaz, Hayvancılık genel müdürlüğünden daire başkanı Ramazan Koçak, Türk veteriner hekimleri birliği  merkez konseyi başkanı Talat Gözet ve bölgedeki oda başkanlarımız, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki il Tarım Müdürleri ve hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği şube müdürlerinin  ve hayvancılık sektörü paydaşlarının katılım sağladığı toplantıda Bakanlık olarak Şap hastalığı ile mücadelede yeni bir eylem planı yaptıklarını ve bu plan dahilinde hastalığın yok edilmesi hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşların kayıpsız kazançlar ile hem Ülke ekonomisine hem de kendi ekonomilerine katkı sağlayacaklarının dile getirildiği, bölgedeki hayvancılığın sorunları tartışıldığı verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantı sonrası Müsteşar Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ve diğer katılımcılarla birlikte Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odasına ziyaret gerçekleştirilmiştir. Oda Başkanı Abdullah Açıkgöz tarafından katılımcılara plaket verilmiştir. Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Başkanımıza, Yönetimine ve Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muzaffer ÇAKMAKLI’ya misafirperverliklerinden dolayı Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak teşekkür ederiz.