ODA BAŞKALARI TOPLANTISI TRABZON 8-10 MAYIS 2015
12.05.2015

ODA BAŞKALARI TOPLANTISI TRABZON 8-10 MAYIS 2015

            Türk Veteriner Hekimleri Birliği Oda Başkanları Toplantısı 8-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

            8 Mayıs 2015 tarihinde Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Hizmet binası, Trabzon Milletvekili Safiye SEYMENOĞLU, Milletvekili adayları Dr.Adnan GÜNNAR ve Av.Salih CORA, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU, Akçaabat Kaymakamı Soner ŞENEL, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Talat GÖZET ve Yönetim Kurulu, TVHB'ye bağlı Veteriner Hekimleri Oda Başkanları, Kurum amirleri, STK temsilcileri, Veteriner hekimler katılımıyla görkemli bir törenle açıldı.

 

            9 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Oda Başkanları toplantısında, Yasal düzenlemelerle ilgili mahkeme kararları, damızlık birlikleri ile yaşanan sorunlar, eğitimler, Dünya veteriner Hekimler Kongresi ve odaların sorunları tartışıldı. Ayrıca hayvancılık politikaları, hayvan sağlık hizmetleri, salgın hastalıklar, gıda güvenliği, mesleki sorunlarımızı içeren bir deklarasyonun hazırlanarak kamuoyunun bilgisine sunulması kararı alınmıştır.

8-10 MAYIS 2015 ODA BAŞKANLARI TOPLANTISI / DEKLARASYON 

 

            Toplantının ardından  Akçaabat Kaymakamı Sayın Soner ŞENEL’in Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Oda Başkanlarımızın katılımıyla, Akçaabat’ın kültürel zenginliklerinden olan Akçaabat Horonunun sergilendiği görsel bir etkinlik eşliğinde samimi ve sıcak bir ortamda akşam yemeği gerçekleştirildi.

            Eşli katılımın yoğun olduğu toplantı 10 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen Uzun Göl gezisi ile sonlanmıştır.

TOPLANTI KARARLARI