Kişisel Verilerin Korunması ile İlgili Toplantıya Katıldık
15.08.2017

             Kişisel Verilerin Korunması ile İlgili Toplantıya Katıldık

6698 sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu " çerçevesinde kurulan, "Kişisel Verileri Koruma Kurumu"  bilgi alışverişinde bulunmak ve işbirliği yapılacak alanları belirlemek amacı ile belli kurum ve kuruluşlarla toplantılar düzenlemektedir.

15.8.2017 tarihinde, Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Türk Eczacılar Birliğini davet ederek Kanunun kapsamı ile ilgili bir sunun arkasından, her iki kurumun kişisel verilerle ilgili yaptığı uygulamalar ele alınarak tartışılmıştır. Veteriner hekimler olarak, yürüttüğümüz görevler gereği, işletme sahipleri ve hayvan sahipleri hakkında tutuğumuz kayıtlar nedeniyle, kişisel verilerle doğrudan ilişkimizin olduğu ve bu konuda sorumluluklarımızın bulunduğu dile getirilmiştir. Toplantıya, TVHB yi temsilen Merkez Konseyi Genel Sekreteri Tahir Goncagül ve Genel Koordinatör Şaban Aydemir katılmıştır.

Kanunla ilgili Yönetmelik çalışmaları devam etmekte olup, yürürlüğe girdiğinde, meslektaşlarımızın görev ve sorumlulukları konusunda bilgilendirme yapılacaktır.