FVE GENEL KURULU 3-4 HAZİRAN 2016 TARİHLERİ ARASINDA BELÇİKA DA YAPILDI.
14.06.2016

FVE Genel Kurulu 3-4 Haziran tarihleri arasında Belçika’da yapıldı

FVE Genel Kurulu 3-4 Haziran 2016 tarihinde Belçika’nın Marche-en-Famenne şehrinde yapıldı. Bu genel kurula Türk Veteriner Hekimleri Birliği özel olarak davet edildi ve birliğimizi temsilen Başkan Talat Gözet ve yönetim kurulu üyesi Dr. Sinan Aktaş katıldılar. Genel kurulda finansal konulara ilave olarak ilaçlar, hayvan refahı, hayvan besleme, veteriner hekimlik eğitimi ve tek sağlık konularında sürdürülen çalışma gruplarının faaliyetleri gözden geçirildi. Ayrıca FVE görüşü olarak hazırlanan dökümanlar oylanarak kabul edildi. Bu dökümanlar koksidiyostatların kullanımı, hayvan refahı ve antimikrobiyellerin kullanımı, veteriner hekimlikte uzmanlık alanlarında FVE görüşlerini içeriyordu.

4 Haziran’da yapılan oturumda TVHB adına yönetim kurulu üyemiz Dr. Sinan Aktaş tarafından Türk Veteriner Hekimleri Birliği’ni ve ülkemizde veteriner hekimlik uygulamalarını kapsayan bir sunum yapıldı. Bu sunumda ayrıca FVE’nin üyelik aidatlarının hesaplanmasına olan itirazımızı ve Türkiye için belirlenen üyelik aidatının çok yüksek olduğunu belirterek üyelik aidat hesaplamalarının tekrar gözden geçirilmesini talep ettik.

Genel Kurul esnasında FVE Başkanı Dr. Rafael Laguens, WVA Başkanı Dr. Rene Carlson, FVE Genel Sekreteri Dr. Jan Vaarten ve çeşitli ülke delegasyonları ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.