ANKARA ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ 2016 MEZUNİYET TÖRENİ
20.06.2016

ANKARA ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ 2016 MEZUNİYET TÖRENİ 

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni ve Meslek Yemini 17 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Ankara Üniversitesi Rektörü, Dekan ve Dekan Yardımcıları, Öğretim Üyeleri ile öğrenci ailelerinin katıldığı törene TVHB adına Merkez Konsey Başkanı Talat GÖZET katıldı. Mezun Öğrencilerin platformda yerlerini almalarının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile törene başlandı. Törende protokol konuşmalarının ardından mezun öğrencilere " Veteriner Hekimliği Meslek Yemini" ettirildi. Dereceye giren mezunlara TVHB ve diğer meslek örgütleri ve kurumlar tarafından çeşitli ödüller verildi. 

TVHB MERKEZ KONSEYİ BAŞKANI TALAT GÖZET'İN KONUŞMASI 

Sizleri şahsım ve Türk Veteriner Hekimleri birliği adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.Bu gün Ankara üniversitesi veteriner fakültesinin mezuniyet töreninde sizlerle birlikte olmaktan ve sizlerin haklı gururunu paylaşmaktan  büyük bir onur duyuyorum.

Sevgili genç meslektaş adaylarım,

5 yıllık zorlu bir eğitim sonrası birazdan edeceğiniz meslek yemini ile aramıza katılacaksınız. Şundan eminim ki hepiniz bu mesleği severek yapacaksınız. Şunu bilmelisiniz ki zorlu hayat yarışınız yeni başlıyor. Meslek hayatınızda bir yanda zorluklarla mücadele etmeyi, sıkıntılarla uğraşmayı öğrenecek ve tecrübe edinecekseniz, diğer yanda yardım etmeyi, can kurtarmayı, dostluk edinmeyi, sevgi ve saygı görme mutluluğunu tadacaksınız.

Değerli meslektaşlarım,

Sizler Meslek yaşamınızda kendinize hedefler koyarak geleceğinizi planlayın. Çalışmaktan, araştırmaktan, öğrenmekten bildiklerinizi paylaşmaktan hiç ama hiç vazgeçmeyin.

Eminim ki genç veteriner hekimlerimiz  ailelerine, hocalarına ve ülkelerine layık olarak Mesleklerini sürdüreceklerdir. Dünyanın en saygın ve stratejik Mesleği olan Veteriner Hekimliği hak ettiği yere taşımanız mesleğimizin geleceği olan sizlerden,beklentimizdir.

Değerli Konuklar,

Bugün aramıza katılacak olan meslektaşlarımızın fedakâr ailelerini ve onların eğitimlerinde de aynı fedakarlığı gösteren başta sayın rektörümüz olmak üzere fakülte dekanımızı ve yönetimini, saygıdeğer öğretim üyelerimizi de en içten duygularımla kutluyor ve teşekkür ediyorum.

Genç meslektaşlarım sizleri tebrik ediyorum. Hepinize geleceğine umutla bakan bir toplumun bireyleriyle, dayanışma içinde geçireceğiniz bir yaşam dileklerimle tekrar Selam ve Saygılarımı sunuyorum.