2. Sokak Hayvanları ve Hayvan Refahı kongresi Gerçekleştirildi
24.05.2017

2. Sokak Hayvanları ve Hayvan Refahı kongresi Gerçekleştirildi

10-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Bursa Nilüfer Belediyesinin düzenlemiş olduğu 2. Sokak Hayvanları ve Hayvan Refahı kongresine  Türk Veteriner Hekimleri Merkez Konseyini temsilen Merkez Konsey Muhasip Üyesi Dr. Mustafa ULUDAĞ katılmıştır.

Çok sayıda katılımcının hazır bulunduğu kongrede Sokak hayvanlarının sorunları ve çözüm yollarıyla beraber Belediye ve barınaklarda çalışan Veteriner Hekimlerin sorunları da tartışıldı. Meslektaşlarımızın ve hayvan severlerin belediyelerin siyasi yapısından kaynaklanan sorunları dinlendi ve bazı hakların verilmediği görüldü. Meslektaşlarımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerekmektedir. Hayvan severlerin direk hedefi haline getirilmemelidir. İşinin zorluğundan ve muhatap oldukları kişilerin çok hassas olması nedeniyle pek çok hukuki davalarda yargılanmaktadırlar ve bağlı bulundukları belediyelerce bu davalarda yalnız bırakılmışlardır.

Bu kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen ve güler yüzüyle Bizleri ağırlayan  Nilüfer Belediyesi Veteriner işleri Müdürü Veteriner Hekim Fikriye Eker Hanımefendi olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.