2016 YILI DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI!
02.05.2016

2016 YILI DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından organize edilen “2016 yılı Dünya Veteriner Hekimleri Günü” 30 Nisan cumartesi günü Anıtkabir deki anma töreni ardından Etap Altınel otelde düzenlenen onur ve hizmet ödül töreni, Dünya Veteriner Hekimleri Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen " Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim" konulu paneli ile devam etti. Panelin ardından oteldeki etkinliğimiz meslektaşlarımızın katıldığı koktely ile son buldu. 2016 yılı Dünya Veteriner Hekimleri Günü kutlama programımız Ankara 75. Yıl Hipodromunda düzenlenen DVHG kupalı koşusu kupa töreni ile kutlandı.

Tören, saat 10.oo de anıtkabire çelenk koyma, saygı duruşu ve şeref defterine mesaj yazımı ile başladı. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanının Anıtkabir defterine yazdığı mesaj:

 “ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu yüce önder Gazi Mustafa Atatürk;

30 Nisan Dünya Veteriner Hekimleri Günü nedeniyle manevi huzurundayız. Sizi saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.

Biz Türk Veteriner Hekimleri olarak bu anlamlı günümüzde “Hayatta En Hakiki Mürşit, İlimdir.” Sözünle hareketle kurmuş olduğun Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşaması için mücadelemize devam ediyoruz. Ruhun şad, mekânın cennet olsun.

 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

Saat 11.00 başlayan Tören etkinlerimizin ikinci bölümü;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları, Aziz Şehitlerimizin ve meslek şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal  Marşı ile başladı.

Dünya Veteriner Hekimler Günü her yıl farklı bir tema ile kutlanmaktadır.  2016 yılı teması" Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim"  olarak belirlenmiştir. Bu tema doğrultusunda TVHB tarafından afiş hazırlatılarak ülke genelinde dağıtımı yapılmıştır.

Daha sonra Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET günün önemini belirten açılış konuşmasını yaptı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Oğuz SARIMEHMETOĞLU ve TVHB Yönetim Kurulu üyesi ve Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Türkiye Temsilcisi Dr. Sinan AKTAŞ'ın konuşmalarının ardından tören, geleneksel hale gelen TVHB Onur, Hizmet  ödüllerin verilmesiyle devam etti.

TVHB Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz SARIMEHMETOĞLU

Dünya Veteriner Hekimler Birliği Türkiye Temsilcisi Dr. Sinan AKTAŞ

ONUR ÖDÜLÜ

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucu Veteriner Hekimlik Mesleğine yapmış olduğu üstün hizmetlerden ve mesleğimizde ilk bayan Veteriner Hekim olmasından dolayı Merhum Uzman Veteriner Hekim Sabire AYDEMİR "2016 yılı TVHB Onur Ödül" üne layık görülmüştür. Merhum, Uzman Veteriner Hekim Sabire AYDEMİR'in özgeçmişi ve ödül gerekçesi okundu.

Ödül alan Merhum Uzman Veteriner Hekim Sabire AYDEMİR'in kızı Gönül ELALMIŞ

Ödül Veren Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET

HİZMET ÖDÜLLERİ

1 -  Veteriner Hekim Prof. Dr. İbrahim DEMİRKAN- Özgeçmiş ve ödül gerekçesi

Ödül alan Veteriner Hekim Prof. Dr. İbrahim DEMİRKAN

Ödül Veren TVHB Merkez Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Umut TAŞDEMİR

2 - Veteriner Hekim, Yazar Mahir ADIBEŞ - Özgeçmiş ve ödül gerekçesi

Ödül alan Veteriner Hekim, Yazar Mahir ADIBEŞ

Ödül Veren TVHB Merkez Konseyi Eski Başkanı Ali EROĞLU

3 - Veteriner İlaç Sanayicileri Derneği - Özgeçmiş ve ödül gerekçesi

Ödül alan VİSAD Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ÖZDEMİR

Ödül Veren TVHB Yüksek Haysiyet Divanı Başkanı ve Merkez Konseyi Eski Başkanı Dr. Mehmet ALKAN

4 - İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi - Özgeçmiş ve ödül gerekçesi

Ödül alan İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hasret YARDİBİ

Ödül Veren TVHB Yönetim Kurulu Üyesi Tülay KURT

5 - Konya Veteriner Kontrol Enstitüsü - Özgeçmiş ve ödül gerekçesi

Ödül alan Konya Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Emine ÇİFTCİ

Ödül Veren TVHB Merkez Konseyi Eski Başkanı Yücel AKINCI

Dünya Veteriner Hekimleri Günü Kutlama etkinliği 2016 Yılı TVHB Ödül töreni sonrası düzenlenen " Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim" konulu panel ile devam etmiştir. Panelin moderatörü Sayın Prof. Dr. Ender YARSAN ve panelistler Sayın Prof. Dr. Arif ALTINTAŞ, Prof. Dr. Hürrem BODUR ve Doç. Dr. Begüm YURDAKÖK DİKMEN in sunumları sonrası günün anısına kendilerine Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET tarafından plaket takdim edilmiştir.

Prof. Dr. Arif ALTINTAŞ 

Prof. Dr. Hürrrem BODUR 

Doç. Dr. Begüm YURDAKÖK DİKMEN 

KOKTEYL

2001 yılından itibaren her yıl Nisan ayının son Cumartesi günü kutlanmakta olan  Dünya Veteriner Hekimler Günü adına düzenlenen koşu (Açık - A3)  bu yıl, 30 Nisan Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda gerçekleşti.

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4+ yaşlı 6 İngiliz atı katıldı. Son derece başarılı safkanların yer aldığı bu önemli koşuyu, Deniz Kurtel’in PERFECT WARRIOR (Perfect Storm - Star Flicker / Woodman) isimli safkanı, jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibine vekaleten Arif Kurtel'e kupasını, Türk Veteriner Hekimler Birliği Konsey Başkanı Talat GÖZET verdi.

Türk Veteriner Hekimler Birliği Veznedar Üyesi ve Dünya Veteriner Hekimleri Birliği Türkiye Temsilcisi Dr. Sinan AKTAŞ safkanın antrenörü Cuma Demir'e, Muhasip Üyesi Ali KOÇ ise PERFECT WARRIOR'un jokeyi Uğur Polat'a plaketlerini verdi.

Törene, Y.K.K Genel Koordinatörü Vet. Hekim Süleyman Polat, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün, Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt ile Türk Veteriner Hekimler Birliği Üyeleri katıldı.

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI SAYIN FARUK ÇELİK VE BAKAN YARDIMCISI MEHMET DANİŞ İN DVHG İÇİN GÖNDERDİKLERİ TELGRAFLAR