HOŞGELDİNİZ

VOTDER SON JPEG.jpg

Değerli Meslektaşlarımız,

Günümüzde ayrı bir bilim branşı olan ortopedi ve travmatolojinin, veteriner hekimlik alanında önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisini yaygınlaştırarak, hayvanların yaşam kalitesini arttırmak ve teriner ortopedi ve travmatolojinin uzmanlık alanıdır.

Akademisyen ve pratisyen birçok veteriner hekime veteriner ortopedi ve travmatoloji alanında ışık tutma, deneyim kazandırma, vb. sayesinde mesleğimizin gelişmesi ve ilerlemesine katkıda bulunmak, veteriner ortopedi ve travmatoloji alanında çalışan veya kendini geliştirmek isteyen veteriner hekimler ve veteriner hekimliği öğrencileri ile aynı çatı altında toplanarak, akademisyenlerin, veteriner hekimlerin, veteriner hekimliği öğrencilerinin ve hasta sahiplerinin bu konuda ilgisini çekmek ve bu alanda faaliyet göstermek için "VETERİNER ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ DERNEĞİ" adı altında yeni bir dernek kurulduğunu gururla siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmaktayız.

Veteriner ortopedi ve travmatoloji alanında dünyada kat edilen gelişmeleri takip etmek, günümüzü yakalayarak çağdaş hizmet vermek isteyen veteriner hekimler ve akademisyenler olarak, bizler için her geçen gün yenilenen görüşlerin ve yeni uygulanan tekniklerin paylaşılması, bu konularla ilgili olarak bilgi alışverişinde bulunulması hem bizlerin, hem de mesleğimizin gelişimi için önemli bir gereksinim haline gelmiştir. Bu dernek, aynı zamanda, bu çatı altında toplanan herkesin sosyal ilişkiler ve yeni dostluklar kazanması için önemi yadsınamayacak kadar büyük bir rol üstlenmektedir. Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Derneği'nin bahsettiğimiz amaçlara ulaşmada akademisyenler, veteriner hekimler, veteriner hekimliği öğrencileri, hasta sahipleri-hastalarımız ve ülkemiz açısından önemli katkıları olacağına inanıyoruz.

Saygılarımızla,

 

Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Derneği olarak yenilenen web sayfamızla artık sizlere bir adım daha yakınız. Derneğimiz ve etkinliklerimiz ile iligli ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz, aynı zamanda ilgili dökümanlara ulaşabileceğiniz yeni sayfamıza katkılarından dolayı Bilişim Aktörleri'ne teşekkür ederiz.

Haberler

 • Üyelik Hakkında
  Üyelik ile ilgili bilgiler için lütfen devam ediniz.
  Devamı
 • 2. Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Kongremiz yaklaşıyor.
  2.sini düzenlediğimiz Uluslar Arası Katılımlı Veteriner Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi 24-26 Ekim tarihinde Kuşadasında düzenlenecektir. Erken kayıt fırsatlarından yararlanmak için acele ediniz.
  Devamı
 • Türkiye'nin ilk Veteriner Cerrahi ve Ortopedi Merkezi Ankara'da açıldı
  Dernek Başkanımız Prof. Dr. Hasan Bilgili Türkiye'nin ilk Veteriner Cerrahi ve Ortopedi Merkezi'ni Ankara'da açtı.
  Devamı