Ana SayfaHakkımızdaÇalışmalarYayınlarZoonozlarHaberlerBasın OdasıBağlantılarEnglish
 Odalar  Fakülteler  Dernekler  Uluslararası  
 Dernekten  Meslekten 
 Tüberkülozis 
 Basılı Yayınlar  Raporlar  Sunumlar 
 Duyurular  Etkinlikler  Projeler 
 Üyelik Başvurusu  Dilekçe Örneği  Üyelerimiz 

Derneğimiz

AB

Veteriner Hekim Platformu

Kurumsal Üyesidir

 

 25-28 Haziran 2013 Tarihleri Arasında Düzenleyeceğimiz Kesim Hayvanlarının Refahı ve Kesimhanelerde Hayvan Refahı Uygulamaları Eğitiminin Ön Kayıtları Başladı.

Yayınlarımız

 

Derneğimiz 25-28 Haziran 2013 tarihleri arasında 4 gün süren, İstanbul’da “Kesim Hayvanlarının Refahı ve Kesimhanelerde Hayvan Refahı Uygulamaları” konulu bir eğitim semineri düzenlenmesi planlanmaktadır.

Hayvan Refahı Sorumlusu Temel Eğitimi; İngilizce olup, eğitim boyunca simultane tercüme yapılacaktır. İngiltere’den gelecek uzmanların vereceği eğitim sonunda katılımcılara Uluslararası geçerliliği olan Sertifika verilecektir. Eğitimlere veteriner hekimler ile mezbahalarda çalışan personeller katılabilmektedir.

Ön talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilecek olan eğitime katılmak isteyenlerin ön kayıt yaptırması gerekmektedir. Ön talep için derneğimizin yonetimkurulu@vetder.org e-posta adresine muhtemel katılımcıların adı-soyadı ve iletişim bilgilerinin 15 Mayıs 2013 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir. Geniş bilgi için tıklayınız.

Kesim Hayvanlarının Refahı ve Kesimhanelerde Hayvan Refahı Uygulamaları Eğitimi Yapıldı.

Derneğimiz ile ETBİR ve İstanbul Veteriner Hekimler Odasının işbirliği ile düzenlenen "KESİM HAYVANLARININ REFAHI ve KESİMHANELERDE HAYVAN REFAHI UYGULAMALARI" konulu eğitim semineri 07-10 Mayıs 2012 tarihleri arasında, İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

07-10 Mayıs 2012 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime kırmızı et sektöründe, mezbahanelerde çalışan  35 veteriner hekim ve yardımcı personel katılmıştır.

İngilizce verilen eğitim sırasında, simultane tercüme yapılmıştır. Eğitim açılış konuşmaları Dernek başkanımız Azmi YÜKSEL ve RSPCA eğitim direktörü Aleksandra HAMMOND tarafından yapılmıştır.        Geniş bilgi için tıklayınız.

BİRLİK VAKFI VETERİNER HEKİMLER KULÜBÜ ÜYELERİNE DERNEĞİMİZİ TANITTIK

Birlik Vakfı Veteriner Hekimler Kulübünün her ayın ilk Perşembe akşamı düzenlenen Periyodik Toplantılarından; 05 Nisan 2012 tarihinde yapılan toplantısında  Dernek Başkanımız Azmi YÜKSEL; Veteriner Halk Sağlığı Derneğinin kuruluş gerekçeleri, tüzüğü ve çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

Geniş bilgi  ve resimler için tıklayınız.

Derneğimiz Uluslararası Gıda Mikrobiyoloji Kongresinin Organizasyon Kurulunda Yer Alıyor.

Derneğimiz; Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan “Uluslararası Gıda Mikrobiyoloji Kongresi” nin Organizasyon Kurulunda yer almaktadır.

Gıda Mikrobiyolojisi alanında, İki yılda bir uluslararası düzeyde organize edilen ve geçen yıl Danimarka’da yapılan kongrenin  yirmi üçüncüsü; 3 - 7 Eylül 2012 de Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecektir.

Gıda Mikrobiyolojisi alanında dünyanın en önemli toplantılarından biri olarak kabul edilen kongrede, uluslararası alanda tanınmış birçok bilim insanı, akademisyen ile kamu ve özel sektör temsilcileri bir araya geleceklerdir.  Ayrıntılı Bilgi için Lütfen Tıklayınız

Sokak Köpek Popülasyonunun Yönetimi için Seçenekler,

Barınak Yönetimi ve Prosedürleri Eğitimi Yapıldı. 

           Derneğimiz ve İngiltere’de kurulu Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) işbirliği ve İstanbul Veteriner Hekimler Odasının desteği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nün Koordinasyonu ile belediyelerin geçici hayvan bakımevi birimlerinde yönetici ve çalışan Veteriner Hekimlere yönelik “Hayvan Bakımı ve Refahı” konulu eğitim çalışması yapıldı.  Haberin devamı için lütfen buraya tıklayınız

Veteriner Halk Sağlığı Çalıştay'ı İzmir'de Yapıldı.

İzmir Veteriner Hekimler Odası tarafından düzenlenen  “I. VETERİNER HALK SAĞLIĞI ÇALIŞTAY”ı 21 Ekim 2011 Cuma günü Ege Üniversitesi Kampus alanı içindeki Ege Sağlık (Anemon Ege) Otelinde başarıyla gerçekleştirildi.

Düzenleme komitesinde Veteriner Halk Sağlığı Derneğimizin de yer aldığı Çalıştay'a; Derneğimizi temsilen başkan Azmi YÜKSEL ve kurucularımızdan Prof. Dr. Tahsin YEŞİLDERE katıldılar. Çalıştayda; Prof. Dr. YEŞİLDERE; "Karşılaştırmalı Tıp" başlıklı bir sunum yapmıştır.

Hayvan Sağlığı ve Refahı Eğitimi Yapıldı.

Derneğimiz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Müdürlüğünün ortaklaşa girişimiyle yardımcı personele yönelik olarak düzenlenen “Hayvan Sağlığı ve Refahı” eğitimi tamamlandı. Daha fazla bilgi için

 

Derneğimizin yürütücüleri arasında yer aldığı "Dialrel Projesi" tamamlandı.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen bir proje olan DİALREL; Cardiff Üniversitesi’nden Dr. Mara MİELE tarafından koordine edilmiş, 11 Avrupa ülkesi, Türkiye, İsrail ve Mısır’dan katılımlarla gerçekleştirilmiştir.
Projenin Türkiye'deki çalışmaları Veteriner Halk Sağlığı ve Toplumsal Çalışmalar Derneğimiz tarafından yürütülmüştür.
Proje; 2006 yılının Kasım ayında başlamış ve 2010 yılının Haziran ayında sona ermiştir... Daha fazla bilgi için